AMR kreds 116

På skolerne vælges der i ulige årstal arbejdsmiljørepræsentanter (AMR).

AMR skal i samabejde med skolens ledelse sikre, at arbejdsmiljølovgivningens bestemmelser overholdes.

Her en oversigt over de valgte AMR 

Barrit Skole (619002)

Barrit Langgade 47, 7150 Barrit
Tlf +45 7569 1195
Arbejdsmiljørepræsentant
Anette Møller Madsen
anette3@profibermail.dk

Daugård skole (613007)

Skolevej 4, 8721 Daugård
Tlf +45 7983 3080
Arbejdsmiljørepræsentant
Jesper Kop +45 7583 3080
joppekopp@ofir.dk

Glud skole (619004)

Sønderbakken 27, 7130 Juelsminde
Tlf +45 7974 1130
Arbejdsmiljørepræsentant
Marianne Ley Lauridsen +45 7974 1130
marianneley@hotmail.com

Hedensted skole (613002)

Østerled 6, 8722 Hedensted
Tlf +45 7589 1122
Arbejdsmiljørepræsentant
Dorthe Holst +45 7589 1122
dorthe.holst@skolekom.dk

Hornsyld skole (619005)

Nørregade 4, 8783 Hornsyld
Tlf +45 7975 5858
Arbejdsmiljørepræsentant
Pernille Findstrup +45 7975 5858
pernillefindstrup@gmail.com

Juelsminde skole (619007)

Vejlevej 7, 7130 Juelsminde
Tlf +45 7983 3131
Arbejdsmiljørepræsentant
Søren Frederik Jakobsen
sj@jafnet.dk

Korning skole (613003)

Korningvej 70, 8700 Horsens
Tlf +45 7567 3167
Arbejdsmiljørepræsentant
Henrik Toft Sørensen +45 7567 3167
hts1967@hotmail.com

Lindved skole (627001)

Sognegårdsvej 1, 7100 Vejle
Tlf +45 7974 1720
Arbejdsmiljørepræsentant
Allan Dalsgaard Møller +45 7585 1411
allan.d.moeller@gmail.com

Løsning skole (613005)

Ny Skolegade 13, 8723 Løsning
Tlf +45 7565 1166
Arbejdsmiljørepræsentant
Hanne Margrethe Frandsen Enemark +45 7565 1166
j.e@lafnet.dk
Arbejdsmiljørepræsentant
Henrik Hauge Mouritsen
uv4xfg4z@hedskole.dk

Rask Mølle skole (627003)

Skolebakken 3, 8763 Rask Mølle
Tlf +45 7567 8300
Arbejdsmiljørepræsentant
Hannah Marie Wildt Vigild Bro +45 7567 8300
fam.vigildbro@gmail.com

Rårup skole (619010)

Kirkedalsvej 64, Rårup, 7130 Juelsminde
Tlf +45 7983 3020
Arbejdsmiljørepræsentant
Charlotte Maj Krogsgaard +45 7568 5600
lotte.krogsgaard@hedensted.dk

Skolen I Midten (766001)

Nørremarksvej 3, 8783 Hornsyld
Tlf +45 7983 3100
Arbejdsmiljørepræsentant
Flemming Bjerregaard
flembjerg@hotmail.com

Stenderup skole (619012)

Hedenstedvej 38, 8781 Stenderup
Tlf +45 7974 1280
Arbejdsmiljørepræsentant
Maja Rask Rohde
majarohde@hotmail.com

Stjernevejskolen (613012)

Mosegade 75, 8722 Hedensted
Tlf +45 7974 1150
Arbejdsmiljørepræsentant
Mikkel Windeleff Damsted Aebeloe +45 6146 0121
mikk0171@hedskole.dk

Stouby skole (619011)

Vejlevej 93, 7140 Stouby
Tlf +45 7974 1260
Arbejdsmiljørepræsentant
Jesper Hilding Thomsen +45 7974 1260
jesper.h.thomsen1@skolekom.dk

Tørring Skole (627004)

Skolevænget 4, 7160 Tørring
Tlf +45 7974 1188
Arbejdsmiljørepræsentant
Hanne Tarpgaard Kolby Luscombe
hanneluscombe@hotmail.com

Uldum skole (627005)

Skolegade 17, 7171 Uldum
Tlf +45 7567 8037
Arbejdsmiljørepræsentant
Randi Katrine Christensen +45 7567 8037
randichristensen20@gmail.com

Ølsted Skole (613006)

Kristinelundsvej 9, 8723 Løsning
Tlf +45 7974 1220
Arbejdsmiljørepræsentant
Mai Allermand Grunnet
maix1908@hedskole.dk

Øster Snede Skole (613013)

Ribevej 65, 8723 Løsning
Tlf +45 7991 8280
Arbejdsmiljørepræsentant
Randi Susanne Yding Andersen +45 7991 8280
randi.susanne.andersen@skolekom.dk